Nam Salan Analistten Halving Öncesi Bitcoin İçin Üç Senaryo!

Lider kripto para Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesini belirledi. Bunun ardından satış görse de kısa sürede toparlandı. Deneyimli analist Michaël van de Poppe, orta vadede olası BTC fiyat düzeltmesine ilişkin görüşlerini paylaşıyor. Bitcoin 15 yıllık tarihinde ilk kez 70.000 dolar seviyesini aştı. Bu yüzden, giderek daha fazla uzman düzeltme potansiyelini tahmin etmeye çalışıyor.

Bitcoin düzeltme seviyeleri: 52 bin dolar, sonra 45 bin dolar mı?

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, boğalar piyasada tüm hızlarıyla koşuyor. Lider kripto Bitcoin güçlü yükselişle yeni ATH’ını belirledi. Şimdi bazı analistler bir düzeltme bekliyor. Ancak, bunun hangi seviyelere olacağı tartışma konusu. Deneyimli analist ve trader Michaël van de Poppe, Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığı bir ivme yakaladığını söylüyor. Bitcoin altı hafta içinde dördüncü halving olayına yaklaşırken, varlık bir dönüm noktasında olabilir.

Van de Poppe orta vadede BTC için üç senaryo paylaşıyor. İlki, halving öncesi 100.000 dolara ulaşmasını içeriyor. İkincisi ise halving sonrası ulaşmasına dayanıyor. Ve üçüncü senaryo “altcoin yazı” ile bir düzeltme aşamasına girmesi yönünde. Kripto para kartlarda bir düzeltme olması durumunda, analist potansiyel destek seviyeleri olarak 52.000 dolar ve 45.000 doları işaret ediyor.

Bir dizi daha düşüş senaryosu arasında 30 bin doların ortalarına ya da daha da altına bir düşüş yer alıyor. Bu arada, yazı sırasında Bitcoin son 24 saatte %1,24’lük bir artışla 68.339 dolardan el değiştiriyordu. Net işlem hacmi ise %35 artarak 56 milyar doları aştı.

105 milyon dolarlık BTC short, long likidite

Büyük ölçüde, Van de Poppe’nin takipçileri orta vadede Bitcoin (BTC) konusunda hevesli. Ayrıca, halving’ten önce BTC fiyatının yükseleceğini öngörüyorlar. Dördüncü Bitcoin (BTC) halving olayı 18 Nisan’da gerçekleşecek. Böylece, BTC madencilik ödülleri blok başına 3.125 coine düşecek.

Bu arada, son 24 saat içinde BTC bazı borsalarda 70.000 dolara kadar yükseldi. Ancak daha sonra 66.400 dolara geri çekildi. Bu nedenle, hem boğalar hem de ayılar pozisyonlarının tasfiye olduğunu gördü. CoinGlass istatistiklerine göre, Bitcoin vadeli işlemlerinde 105 milyon dolar buharlaştı. Bunun 56 milyon dolarından ayılar sorumlu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x