Lüleburgaz’da Kadir Gecesi’nde binler iftar sofrasında buluştu

Lüleburgaz Belediyesinin Kadir Gecesi’ne özel düzenlediği yaklaşık 10 bin kişilik iftar organizasyonu sonrasında konuşan Başkan Gerenli, “Sevdamız Lüleburgaz’da dayanışmayı, hoşgörüyü ve komşuluk ilişkilerini büyütmeye devam edeceğiz” dedi.

Lüleburgaz Belediyesi Kapalı Pazar Yeri ve Semt Merkezi’nde Kadir Gecesi çerçevesinde yaklaşık 10 bin kişilik iftar düzenledi. İftar yemeğinde geleneksel Osmanlı macuncuları, Karagöz ve Hacivat gölge oyunlarının yanı sıra Lüleburgaz Belediyesi Kuklalar Kumpanyası da yer aldı. Ayrıca Lüleburgaz Belediyesi Çocuk Hakları Birimi gönüllülerinin Ramazan davulcusu olduğu iftar etkinliğinde Ramazan gelenekleri bir kez daha yaşatıldı.

Gerenli’ye yoğun ilgi

İftara dakikalar kala alan dolarken vatandaşlar ikinci dönemi için mazbatasını alan Lüleburgaz Belediye Başkanı Dr. Murat Gerenli’ye çok yoğun ilgi gösterdi. Özellikle çocuklar Başkan Gerenli’yle fotoğraf çektirmek için birbiriyle yarışırken Gerenli vatandaşın fotoğraf talebini kırmadı.

Dayanışma ve hoşgörü vurgusu

Başkan Gerenli iftar öncesinde tüm sofraları tek tek gezerek vatandaşları karşıladıktan sonra halkın arasında iftarını açtı. İftardan sonra açıklama yapan Başkan Gerenli dayanışma ve hoşgörü vurgusu yaptı. Başkan Gerenli, “Bu kutsal gecede binlerce komşumuzla iftar sofrasında buluştuk. Sevdamız Lüleburgaz’da dayanışmayı, hoşgörüyü ve komşuluk ilişkilerini büyütmeye devam edeceğiz. Kadir Gecemiz bir kez daha kutlu olsun” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x