228 HP güç ve 559 kilometre menzil: Yeni Volkswagen ID.3 Pro S tanıtıldı!

Volkswagen ID.3’ün daha güncel ve güçlü bir versiyonu olan Volkswagen ID.3 Pro S bugün gözler önüne sürüldü. Yeni bilgi-eğlence sistemi, güçlendirilmiş motoru ve uzun menzili ile dikkat çeken yeni ID.3 Pro S, kullanıcı dostu bir model olduğunu her anlamda gösteriyor. İşte yeni ID.3 Pro S’in tüm detayları.

Volkswagen ID.3 Pro S iki farklı güç seçeneği sunuyor!

Günümüz teknolojilerinin birçoğunu beraberinde getiren yeni Volkswagen ID.3 Pro S bugün görücüye çıktı. ID.3’e göre birçok yenilikle gelen Pro S en büyük farklı güç ve menzil tarafında oluşturuyor. Geçtiğimiz yıl 201 HP güç ve 420 kilometre menzille karşımıza çıkan Volkswagen ID.3 şimdi yerini üst modeline bırakıyor. Almanya’da standart olarak 228 HP güç ile gelen yeni Volkswagen ID.3 Pro S, diğer ülkelerde yine 201 HP güç ile gelecek. Ancak müşteri talebi üzerine araçlar 228 HP olarak da satın alınabilecek.

Gücün yanı sıra menzil tarafında da daha yüksek veriler sunan Pro S, tam şarj ile 559 kilometre yol katedebiliyor. Önceki modele göre 0-100 değerini 0,8 saniye daha düşüren yeni ID.3 Pro S, sıfırdan 100 km/h hıza 7,1 saniyede ulaşıyor. Tasarım tarafında pek beğenilmese de çizgisinden ayrılmayan yeni ID.3, oval hatları, büyük jantları ve geniş C sütunu ile kendini her ortamda belli eden bir duruşa sahip.

İç tarafa 12,9 inç büyüklüğünde bir dokunmatik ekran ekleyen Volkswagen, daha az düğme ile sade bir görünüm yakalamayı başarmış. ChatGPT ile çalışabilen bu bilgi-eğlence ekranı, klima kontrol panelini de alt kısmında tutuyor. Tesla benzeri tamamen sade bir göğüs tasarımı ile gelen yeni ID.3, piyano siyahı detayları ve hemen hemen bir tablet büyüklüğünde olan yol bilgisayarı ile yeni ve teknolojik olduğunu belli ediyor. Buna “pause-play” ikonlu gaz ve fren pedalları da dahil.

Tüm bunlara ek olarak aracın head up display, opsiyonel park ve seyehat yardımı gibi özelliklerini de güncelleyen Volkswagen, ortama göre aydınlatmayı, sesi ve klimayı otomatik ayarlayan Wellness uygulamasını da beraberinde getiriyor. Harman Kardon imzalı 480 watt’lık ses sistemini iç tarafında taşıyan yeni ID.3 Pro S, 47.595 Euro’dan başlayan fiyatlarla mağazalarda yerini aldı. Siz yeni ID.3’ü nasıl buldunuz? Görüşlerinizi yorumlarda belirtebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x